The Secret of the Golden Flower

tajemství zlatého květu

Známá též jako Golden Light Meditation

Osho navrhoval jako nejlepší čas pro tuto meditaci při probuzení ráno, před vstaním z postele a nebo před usnutím večer. Jeho popis meditace je následující:

"Prostě si lehněte na záda jak si líháte v posteli. Zavřete oči. A jak nadechujete tak si představujte jak velké světlo vstupuje z vaší hlavy do těla, jako když slunce vychází blízko vaší hlavy a pokračuje a pokračuje hloub a hloub až odchází ven skrz špičky vašich nohou.

A když vydechujete představte si jinou věc. Temnota vstupuje skrz vaše nohy, stoupá nahoru a odchází přes vaši hlavu. Dělejte to pomalu, dýchejte zhluboka tak abyste si to mohli představovat. Velmi pomalu.

Ještě jednou:

S nádechem nechte skrz hlavu do vás vstoupit zlaté světlo, protože toto je to místo kde zlatý květ vyčkává. Zlaté světlo tomu pomáhá. Pročišťuje celé vaše tělo a naplňuje ho do posledního částečky tvořivostí. To je mužská energie.

Když vydechujete, nechte temnotu, nejtemnější kterou si můžete představit, jako temnou noc, jako řeku která teče z vašich nohou nahoru. Toto je ženská energie, bude vás ztišovat, budete vnímavější, zklidní vás to a nechá vás odpočinout - a nechte ji odejít hlavou ven. Poté opět nadechněte zlaté světlo dovnitř.

To dělejte 20 minut časně z rána.

Druhý nejlepší čas je když jdete v noci spát. Lehněte si do postele a chvíli jen odpočívejte. Jakmile ucítíte že se pohybujete na rozmezí mezi spaním a bděním, právě uprostřed, tak začněte opět s touto technikou po 20 minut. Pokud usnete během techniky tak je to to nejlepší, protože nadále zůstává v podvědomí a učinkuje dál.

Po třech měsících budete překvapeni: energie která se dříve stále shromažďovala v první čakře, v nejnižším sexuálním centru, se tu více neukládá. Ale stoupá nahoru.