Chakra healing

léčení čaker

Tato meditace je hodinová a má tři části. Je taky možné si užít pouze půlhodinovou nebo 45 minutovou verzi, v tomto případě prostě zastavíme CD po první a nebo druhé části a zůstaneme v tichosti na několik minut. To je užitečné pro ty co chtějí meditovat ale kvůli práci mají jen málo času. Při této meditaci jsou zavřené oči, ale nebude vadit když je otevřeme pro techniky prvních dvou čaker.
První část meditace obsahuje sérii cvičení k uvolnění bloků a uvolnění energie v různých dimenzích - nebo čakrách - našeho duchovního těla. Když se tyto bloky rozpustí a energie je uvolněna v čakrách objeví se silný vnitřní impulz. Meditující může zažít barvy a pocit tepla v oblastech otevřených čaker jak se jejich energie uvolňuje. Je důležité nezaměřovat se na tyto fenomény, které se mohou objevit. Nechte jim pouze prostor a pokračujte v technice. Uvolněná energie bude mít přorozenou tendenci stoupat nahoru a bude užitečná při otvírání vyšších čaker.
V druhé části meditace dovolíme duchovnímu tělu se usadit. Vaše životní energie bude hledat a nalézat nové cesty, harmonizovat čakry a znovu je rovnat podle vaší vnitřní přirozenosti.
Třetí část meditace je uvolnění. Spočinutí v tichosti podpoří a prohlobí transformační změny které vyvolali předchozí části.
Když naše životní energie plyne volně a přirozeně ve všech otevřených čakrách tak se budeme cítit příjemně, fyzicky i psychicky a zažít skutečný smysl toho co jsme. Hluboké vnitřní ticho které je toho výsledkem vytváří silný potenciál pro léčení a sebetransformaci.

Část první:
První čakra
Začínáme s první čakrou, která se nachází v oblasti stydké kosti, zveďněte své ruce vysoko nad hlavu a sevřete své dlaně v pěst. Jak začne hudba hrát začněte rukama pohybovat dolů, použijte je a celé své tělo vám pomáhá nasměrovat zvuk "Hú" přímo do první čakry. Neudeřte se. Jednoduše si představte své ruce a pěsti jako kladivo které se snaží rozbít skořápku ořechu.

Druhá čakra
Po zvonku se posouváme k druhé čakře která se nachází pár centimetrů pod pupíkem. Položte ruce na toto místo a předkloňte se. Jakmile začne hudba běžte nahoru a dopředu s tělem, vymrštěním otevřte ruce zatímco ve stejné chvíli se boky dostávají dopředu se zvukem "Ha!" - explozivní uvolnění energie z hary.

Třetí čakra
Po zvonku přesuňte ruce do oblasti břicha, těsně pod žebra. Základ této části je břišní smích. Pokud máte problém se do toho dostat můžete udělat dvě věci: jemně třást rukama oblastí břicha. A nebo poslouchat co se děje s ostatními lidmi kolem vás. K této části není žádná hudba. Užijte si to!

Čtvrtá čakra
Po zvonku, použijte své ruce na podporu přivedení dechu skrz tři nižší čakry do oblasti srdce, naplňte oblast dechem, běžte až na špičky a pak kompletně vše pusťte a uvolněte se, dovolte horní polovině spadnout dopředu a relaxovat. Ponechte na chvilku sebe takto uvolněného před dalším opakováním. Můžete dovolit zvuku aby se objevil při uvolnění.

Pátá čakra
Po zvonku přeneste ruce do oblasti krku a vydávejte souvislý zvuk 'Ááááá'
Použijte své ruce k podpoře tohoto zvuku, dlaně vytváří rezonanční prostor vypadající jako velké uši

Šestá čakra
Po zvonku spojte sé ruce dlaněmi k sobě a dejte je ke středu vašeho čela. Stiskněte zuby k sobě a jazyk dejte na patro a začněte mručet. Můžete se jemně dotýkat hrany palců středu čela což vám může pomoci se soustředit na vibrace mručení v oblasti třetího oka. Pokud se objeví houpání těla tak mu to umožněte.

Sedmá čakra
Po zvonku, dejte ruce vzhůru a spojete je několik centimetrů na temenem hlavy. Pomalu pohybujte rukama nahoru a do strany a představujte si že vaše energie vychází z vrcšku vaší hlavy a rozšiřuje se do celého vesmíru. Pohybujte rukama do strany asi tak jako když kreslíte velký kruh, pak dolů dovolte energii stříkat kolem jako fontána. Ruce se spojí ve spodní části kruhu a prochází skrz nižší čakry, před tělem až zpátky na vrchol hlavy a vše se opakuje. Pohyb je tak rychlý jak vy chcete a cítíte.

Část druhá:
Ozve se zvonek. Zůstaňte stát a nebo si sedněte se zavřenými očima a naslouchejte hudbě.

Část třetí:
Lehněte si na záda, vše zanechte a uvolněte se do ticha.